انگیزه‌ آمریکا از بمباران حشدالشعبی بازگشایی مسیر تردد تروریستهاست

به گزارش روز شنبه ایرنا از مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نجباء در ایران، نصر الشمری در گفت وگوی زنده با شبکه «المسیرة» یمن اعلام کرد که آمریکایی‌ها پروژه بقای ۳۰ ساله داعش در عراق را شکست‌خورده دیده و برای عقب‌نشینی آبرومندانه از این کشور به‌دنبال بهانه می‌گردند.

سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نجباء با اشاره به اینکه اکنون نیروهای آمریکایی به‌واسطه حملات گروه‌های مقاومت در وضعیت بدی قرار دارند، اضافه کرد: مقاومت بارها کاروان‌های لجستیک نظامی و حتی پایگاه‌هایی را که دشمن خارج از دسترس می‌انگاشت، هدف قرار داده است. به همین خاطر است که آمریکایی‌ها با انگیزه بازگشایی مسیر تردد تروریست‌ها و احیای داعش، همچنین به‌منظور قطع ارتباط کشورهای عضو محور مقاومت، نیروهای الحشد الشعبی را در مرز سوریه و عراق بمباران می‌کنند.

الشمری با تأکید بر نامشروع بودن حضور نیروهای بیگانه در خاک عراق که در سایه سوءاستفاده از ضعف دولت مرکزی محقق شده است، ادامه داد: تنها ضربات مقاومت است که می‌تواند آمریکا را به بازنگری در محاسبات خود و خروج کامل از کشور ما وادار کند.

وی ضمن یادآوری قدرت مقاومت برای ضربه زدن به منافع اشغالگران در سراسر منطقه، خاطرنشان کرد: حتی اگر از سوی مزدوران آمریکایی هدف قرار بگیریم، پاسخ ما به ارباب آمریکایی آن‌ها خواهد بود. این پاسخ برای آمریکا و مزدورانش دردناک‌تر است، زیرا به‌خوبی از توانایی و امکانات ما خبر دارند.

معاون دبیرکل نجباء مدارای مقطعی گروه‌های مقاومت با اشغالگران را ناشی از فشارهای سیاسی و درخواست مهلت برای عقب‌نشینی نظامیان بیگانه خواند و افزود: آمریکا از طریق واسطه‌های عراقی بارها مهلت خواست و ادعا کرد که جدولی زمان‌بندی‌شده برای خروج دارد؛ ولی دیدیم پایگاه‌های بزرگی در «اربیل»  و «الانبار»  احداث کرد که حاکی از عدم صداقت بود.

الشمری با اشاره به اینکه «امروز درگیری به مرحله خونریزی رسیده و دیگر این جنگ، بدون مرز است»، تصریح کرد: ما از این پس حتی با جدول زمانبندی دولت عراق هم مخالفیم و به دولت گوشزد کرده‌ایم که اگر نیروهای آمریکایی با قید فوریت کشور را ترک نکنند، هیچ التزامی درخصوص قواعد درگیری نداریم.

وی در بخش دیگری از این گفت وگو ، نقش‌آفرینی مقاومت عراق به‌عنوان یکی از اجزای اصلی «معادله قدس»را عامل خشم دشمن برشمرد و گفت: دشمن پیش از دوستان به این حقیقت واقف است و می‌داند که جهت‌گیری مقاومت عراق به‌سمت قدس است. پهپادهای صهیونیستی به همین دلیل به مواضع گروه‌های مقاومت در عراق حمله کردند.

معاون دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء رژیم‌هایی مانند سعودی را «آلت‌دست و نه متحد واشنگتن»  توصیف کرد و افزود: ایالات‌متحده تنها یک هم‌پیمان در منطقه دارد، آن‌هم رژیم صهیونیستی است که به نیابت از آمریکا می‌جنگد. امثال رژیم سعودی فقط هزینه‌های حماقت رژیم صهیونیستی را می‌پردازند.

الشمری پرونده فلسطین را «قضیه مرکزی مقاومت عراق» دانست و اظهار کرد: این اعتقاد ماست و هر چالش خطرناکی هم که آمریکا و رژیم صهیونیستی برایمان ایجاد کنند، نمی‌تواند ما را از این جبهه و موقعیت خارج کند.

وی خطاب به دشمن آمریکایی تصریح کرد: ما ساکنان این خاک هستیم و طبق همه سنت‌های تکوینی، هر اشغالگری عاقبت (به میل خود یا به زور) وادار به رفتن خواهد شد. شما زمانی شکست‌خورده از کشور ما خارج شدید که ٣٠٠ هزار سرباز و هزاران هواپیما و تانک در اینجا داشتید؛ اکنون با چندهزار نظامی نمی‌توانید معادله‌ای را به عراق تحمیل کنید. ما به‌عنوان جزئی از محور مقاومت، تنها نیستیم و پیروزمندانه، نقشه‌های آمریکا را نقش بر آب می‌کنیم.

مجله خبری زهک

درباره ی kuop26598

مطلب پیشنهادی

رییسان جمهوری اندونزی و اوگاندا به رییس‌جمهوری منتخب تبریک گفتند

به گزارش روز شنبه ایرنا از سفارت جمهوری اسلامی ایران در اندونزی، «جوکو ویدودو»  با ارسال …