طراحی گرین وال

گرین وال یا دیوار سبز ( دیوار گیاهی، دیوار زنده، دیوار عمودی) دیواری پوشیده از گیاهان است. این نوع طراحی در سال های اخیر به یک ایده ی جذاب در طراحی دیوار ها تبدیل شده است. زیرا گنجاندن طبیعت زنده در زندگی شهری است. طراحی گرین وال می تواند متنوع باشد، برای داخل یا خارج منزل، به صورت مستقل یا دیواری، همیشه نوعی دیوار سبز وجود دارد.

طراحی گرین وال

دیوار های سبز برای حفظ حیات گیاهان دارای سیستم آبیاری داخلی هستند. سبزه ها را در خاک مناسب می کارند. سپس آن ها را به دیوار ها ی عمودی متصل می کنند. محیط مناسب برای رشد گیاهان بر روی سطح دیوار است و گیاهان از قبل رشد کرده اند. امروزه طراحی گرین وال هوشمند یکی از ایده های جذاب و مدرن محسوب می شود. ظاهر این گرین وال های هوشمند مانند دیوار سبز معمولی است اما ویژگی های خاصی را به دلیل استفاده از هوش مصنوعی و فناوری دارند. تمام گرین وال ها جذابیت بصری دارند اما گرین وال هوشمند به دلیل گردش هوای پیشرفته، محیط رشد تخصصی می تواند باعث تصفیه ی هوا شود. همچنین رطوبت هوا را حفظ کند.

کارکرد و مزایای گرین وال

طراحی گرین وال مزیت های زیادی دارد. مهم ترین آن جذابیت ظاهری و بصری دیوار زنده است. این دیوار های سر سبز بر زیبایی محیط شهری ساخته شده از بتن و آجر تاثیر چشمگیری دارند. به راحتی می توانند جایگزین کشاورزی و باغبانی شهری و دکوراسیون داخلی باشند. تاثیر مهم دیگر آن بر کیفیت زندگی انسان است. گرین وال نیاز ذاتی انسان به طبیعت را برآورده می کند و باعث شادی و سرزندگی می شود و خلق و خوی را بهتر می کند. این همان تاثیر بیوفیلی گرین وال است.

طراحی گرین وال

رفتار های منفی و اضطراب را کاهش می دهد. ارتباط مستمر با طبیعت به کاهش استرس و خستگی ذهنی انسان کمک می کند. تمام این موارد واکنش طبیعی بدن ما به دیدن و قرار گرفتن در مجاورت عناصر طبیعی است.

 

لینک‌های مفید دیگر:

 

خرید اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن

اپلیکیشن آماده

درباره ی kuop26598